konferencja historyczna z okazji 50-lecia eksperymentu Meduza

Termin: 16.11.2018r.

Gdański Klub Płetwonurków POSEJDON, działający przy Gdańskim Oddziale PTTK, we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku serdecznie zapraszają na konferencję historyczną z okazji 50-lecia eksperymentu Meduza.

Konferencja odbędzie się 16 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w oddziale Spichlerze na Ołowiance.

Patronat objęła Komisja Działalności Podwodnej przy Zarządzie Głównym PTTK.

Wstęp wolny.

Program spotkania

10.00  Powitanie uczestników konferencji przez Dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego Jerzego Litwina.

10.15  „Powstanie i pierwsze zanurzenie Meduzy” – kpt. Jerzy Kuliński (Batynauta).

11.00  „Meduza na tle ówczesnych eksperymentów na świecie” – Wojciech Kwidziński (Historical Diving Society – Poland).

11.45  „Meduza – dzieje po eksperymencie” – Karina Kowalska, kustosz Muzeum Nurkowania w Warszawie.

12.30  „Trendy techniczne w obecnych pracach i badaniach podwodnych” – Mariusz Ozga.

13.30  Przerwa i poczęstunek.

14.00  Zwiedzanie muzeum.